Γράφτηκε από: 
τον Μπάμπη Μέντη

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Junior Motocros FIM 2021 Μεγαλόπολη: Οι συμμετοχές

Ραντεβού 31 Ιουλίου-1η Αυγούστου με 12 Έλληνες

Σε λιγότερο από δύο εβδομάδες η εντυπωσιακή πίστα motocross της Μεγαλόπολης θα φιλοξενήσει το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Junior Motocross FIM. Το Σαββατοκύριακο 17-18 Ιουλίου οι νεαροί αθλητές είχαν τη δυνατότητα να κάνουν προπόνηση και προετοιμασία για τον σημαντικό αγώνα που έχουν μπροστά τους σε μια όμορφη αλλά πολύ απαιτητική πίστα. Παράλληλα, η οργάνωση έδωσε στη δημοσιότητα τις συμμετοχές του αγώνα όπου στις τρεις κατηγορίες (65, 85 και 125) έχουμε από τέσσερεις Έλληνες αναβάτες σε κάθε μία από αυτές. Ακολουθεί ο πίνακας με τις συμμετοχές του αγώνα:  

 

Συμμετοχές

125cc Entry List

 
ENTRY LIST 125cc
 
No
RIDER
FMN
NAT
MOTORCYCLE
TEAM
1
3
Lata
Valerio
FMI
ITA
KTM
MRT Racing Team KTM
2
6
Escandell
Elias
RFME
ESP
GASGAS
 
3
8
Viano
Andrea
FMI
ITA
Husqvarna
 
4
9
Garcia
Francisco
RFME
ESP
Husqvarna
 
5
11
Ordog
Zoltan
FRM
ROU
Yamaha
 
6
15
Karu
Romeo
EMF
EST
Husqvarna
 
7
24
Georgiev
Hristian
BMF
BUL
KTM
 
8
33
Karssemakers
Kay
KNMV
NED
Husqvarna
 
9
43
Lusis
Roberts
LAMSF
LAT
KTM
 
10
44
Habeanu
Dennis Stefan
FRM
ROU
Yamaha
 
11
47
Reisulis
Karlis Alberts
LAMSF
LAT
Yamaha
 
12
49
Kanakis
Marios
BMF
BUL
KTM
 
13
54
Demsic
Tilen
AMZS
SLO
Husqvarna
 
14
77
Melman
Erez
IMSF
ISR
KTM
 
15
78
Fragoso
Daniel
FMM
MEX
GASGAS
 
16
79
Salvini
Nicola
FMI
ITA
Husqvarna
 
17
84
Pavlopoulos
Kamarinos
AMOTOE
GRE
KTM
 
18
99
Gkalipis
Georgios
AMOTOE
GRE
KTM
 
19
112
Ellina
Aristodimos
CyMF
CYP
Fantic
 
20
141
Ganotis
Dimitrios
AMOTOE
GRE
Yamaha
 
21
199
Vagenas
Georgios
AMOTOE
GRE
Husqvarna
 
22
202
Maj
Adam
ACCR
CZE
KTM
KTM Kosak Team
23
207
Cazal
Xavier
FFM
FRA
KTM
Team VHR KTM Racing
24
213
Deboutez
Noah
FMB
BEL
Husqvarna
 
25
214
Pergel
Bence
MAMS
HUN
KTM
 
26
222
Tassis
Angelos
AMOTOE
GRE
GASGAS
 
27
227
Gutierrez
Pablo
RFME
ESP
GASGAS
 
28
241
Duhamel
Nicolas
FFM
FRA
KTM
 
29
252
Sanchez
Raul
RFME
ESP
GASGAS
 
30
282
Rossi
Marc-Antoine
FFM
FRA
KTM
 
31
299
Vangelakakis
Savros
AMOTOE
GRE
KTM
 
32
312
Osterhagen
Haakon
NMF
NOR
Fantic
 
33
344
Theodoridis
Sotirios
AMOTOE
GRE
GASGAS
 
34
365
Monne Viles
Adria
RFME
ESP
GASGAS
 
35
420
Rossi
Andrea
FMI
ITA
KTM
 
36
432
Van Erp
Ivano
KNMV
NED
Yamaha
 
37
612
Parn
Joosep
EMF
EST
KTM
 
38
669
Ruffini
Luca
FMI
ITA
GASGAS
 
39
684
Freibergs
Uldis
LAMSF
LAT
Husqvarna
 
40
747
Orlov
Aleksey
MFR
MFR
Husqvarna
 
41
911
Blumfelds
Rauls
LAMSF
LAT
KTM
 
 

85cc Entry List
 
ENTRY LIST 85cc  
 
No
RIDER
FMN
NAT
MOTORCYCLE
1
5
Almagor
Ben
IMSF
ISR
KTM
2
8
Toshev
Vencislav
BMF
BUL
Husqvarna
3
12
Diaz
Lorenzo
FMM
MEX
KTM
4
24
Salvador
Carlos
RFME
ESP
GASGAS
5
77
Stefanescu
Tudor
FRM
ROU
Yamaha
6
85
Banu
Mihnea Andrei
FRM
ROU
Yamaha
7
89
Stefanov
Danail
BMF
BUL
GASGAS
8
94
Fotakis
Sotiris
AMOTOE
GRE
TM
9
97
Mancini
Simone
FMI
ITA
KTM
10
102
Mantovani
Filippo
FMI
ITA
KTM
11
111
Merkouris
Konstantinos
AMOTOE
GRE
KTM
12
125
Barbieri
Mattia
FMI
ITA
GASGAS
13
142
Bialy
Noam
IMSF
ISR
KTM
14
177
Papadakis
Eleftherios
AMOTOE
GRE
KTM
15
188
Orlov
Ferenc
MAMS
HUN
Husqvarna
16
194
Anagnostopoulos
Panagiotis
AMOTOE
GRE
KTM
17
210
Maindru
Amaury
FFM
FRA
KTM
18
238
Brunet
Tom
FFM
FRA
Husqvarna
19
242
Gaspari
Alessandro
FMI
ITA
Husqvarna
20
270
Tzemach
Ofir Casey
IMSF
ISR
Husqvarna
21
295
Faure
Mano
FFM
FRA
GASGAS
22
300
Perez
Salvador
RFME
ESP
Yamaha
23
337
Miro
Bruno
RFME
ESP
Husqvarna
24
342
Oven
Zan
AMZS
SLO
Husqvarna
25
356
Puerto
Bruno
RFME
ESP
GASGAS
26
383
Badenas Tejada
Enzo
RFME
ESP
Husqvarna
27
394
Busatto
Patrick
FMI
ITA
GASGAS
28
401
Van Drunen
Lotte
KNMV
NED
KTM
29
423
Zimek
Premysl
ACCR
CZE
KTM
30
479
Marek
Vitezslav
ACCR
CZE
KTM
31
507
Gustavsson
Otto
SVEMO
SWE
KTM
32
518
Van Mechgelen
Douwe
FMB
BEL
Husqvarna
33
522
Vrh
Miha
AMZS
SLO
Husqvarna
34
527
Kennedy
Mick
KNMV
NED
Yamaha
35
611
Kokins
Markuss
LAMSF
LAT
Husqvarna
36
637
Paju
Jan-Marten
EMF
EST
Husqvarna
37
641
Saicans
Tomas
LAMSF
LAT
Husqvarna
38
654
Koiv
Jasper
EMF
EST
KTM
39
688
Hunt
Karl
EMF
EST
KTM
40
701
Adomaitis
Marius
LMSF
LTU
Husqvarna
41
714
Ozolins
Markuss
LAMSF
LAT
Husqvarna
42
716
Zanócz
Noel
MAMS
HUN
Husqvarna
43
732
Mardo
Tristen
EMF
EST
KTM
44
744
Leok
Sebastian
EMF
EST
Husqvarna
45
747
Rybakov
Semen
MFR
MFR
KTM
46
772
Reisulis
Janis Martins
LAMSF
LAT
KTM
47
919
Ernecker
Maximilian
AMF
AUT
GASGAS
 

65cc Entry List
 
ENTRY LIST  65cc                               
 
No
RIDER
FMN
NAT
MOTORCYCLE
1
11
Diaz
Bernardo
FMM
MEX
KTM
2
14
Moreno
Jose Luis
RFME
ESP
KTM
3
21
Chatzakis
Georgios
AMOTOE
GRE
Yamaha
4
24
Trakadas
Andreas
AMOTOE
GRE
KTM
5
25
Tsalikis
Georgios
AMOTOE
GRE
Yamaha
6
26
Sinai
Avihu
IMSF
ISR
KTM
7
27
Parejo
Alonso
RFME
ESP
KTM
8
28
Gregoire
Dean
KNMV
NED
KTM
9
33
Tzortzopoulos
Dimitrios-Georgios
AMOTOE
GRE
Husqvarna
10
96
Tsankov
Dani
BMF
BUL
Yamaha
11
109
Weinberg
Itay
IMSF
ISR
KTM
12
111
van den Broek
Dex
KNMV
NED
KTM
13
125
Koukaliotis
Georgios
AMOTOE
GRE
Yamaha
14
183
Sarovs
Rems
LAMSF
LAT
KTM
15
210
Dumitru
Sami Alexandru
FRM
ROU
Yamaha
16
214
Diss-Fenard
Léo
FFM
FRA
KTM
17
215
Riganti
Edoardo
FMI
ITA
Yamaha
18
217
Izaguirre
Juan
RFME
ESP
Husqvarna
19
225
Salvador
Jorge
RFME
ESP
GASGAS
20
234
Bogdanovs
Denijs
LAMSF
LAT
KTM
21
244
Lagain
Tylan
FFM
FRA
Yamaha
22
267
Juric
Luka
AMZS
SLO
KTM
23
277
Diez Arnal
Iker
RFME
ESP
Yamaha
24
280
Szoke Eross
Mark
FRM
ROU
Husqvarna
25
350
Goyer
Sleny
FFM
FRA
GASGAS
26
353
Uccellini
Andrea
FMI
ITA
Husqvarna
27
503
Pojar
Stanislav
ACCR
CZE
KTM
28
520
Zimmerman
Maxim
SMF
SVK
Husqvarna
29
550
Gumeniuc
Theodora Ioana
FRM
ROU
Yamaha
30
602
Allas
Aston
EMF
EST
Husqvarna
31
618
Teesalu
Karl
EMF
EST
KTM
32
715
Peilman
Enriko
EMF
EST
KTM
33
741
Slavec
Val
AMZS
SLO
KTM
34
742
Lustus
Enri
EMF
EST
Husqvarna
35
777
Amali
Cristian
FMI
ITA
KTM
36
810
Vidovic
Tai
AMZS
SLO
Husqvarna
37
817
Katona
Áron
MAMS
HUN
Husqvarna
38
910
Ceccarelli
Giovanni
FMI
ITA
KTM
39
919
Khomitsevich
Maksim
MFR
MFR
Husqvarna
40
929
Ernecker
Moritz
AMF
AUT
GASGAS