Τι αγόρασαν οι Έλληνες μέχρι σήμερα: Ταξινομήσεις Μαρτίου 2023 - Κατάταξη Εταιρειών

Με τα στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ και την επεξεργασία του ΣΕΜΕ
Ταξινομήσεις Μαρτίου 2023
Κώστα Γκαζή
Από τον

Κώστα Γκαζή

12/4/2023

Τον Μάρτιο του 2023, στην ελληνική αγορά δικύκλου και ATV καταγράφηκαν 5.520 ταξινομήσεις, που σε σχέση με τις 3.724 ταξινομήσεις του αντίστοιχου μήνα του 2022 μεταφράζονται σε εντυπωσιακή άνοδο 48,23%, δεύτερη καλύτερη επίδοση του έτους μέχρι στιγμής μετά το πολύ δυνατό +84,70%!

Σε αυτό το άρθρο θα επικεντρωθούμε στις ταξινομήσεις ανά εταιρεία, και στην κατάταξη των εταιρειών βάσει των ταξινομήσεων τους, τόσο συνολικά όσο και επιμέρους ανά κατηγορία οχήματος -μοτοσυκλέτες, scooter, παπιά και ATV / SSV.

Όπου βλέπετε *OTHERS αφορά σε εταιρείες με ποσοστό αγοράς κάτω του 0,1%.

Ακολουθεί η κατάταξη των εταιρειών της ελληνικής αγοράς δικύκλου και ATV για τον Μάρτιο του 2023.

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 HONDA 1.489 26,97%
2 SYM 1.260 22,83%
3 PIAGGIO 646 11,70%
4 YAMAHA 481 8,71%
5 DAYTONA 421 7,63%
6 CFMOTO 228 4,13%
7 KYMCO 178 3,22%
8 BMW 87 1,58%
9 VOGE 74 1,34%
10 VESPA 65 1,18%
11 BENELLI 62 1,12%
12 APRILIA 47 0,85%
  KEEWAY 47 0,85%
13 ZHIDOU 35 0,63%
14 THRUST 34 0,62%
15 KTM 23 0,42%
16 BETA 22 0,40%
  TRIUMPH 22 0,40%
  EFUN/ZAP 22 0,40%
17 SUZUKI 19 0,34%
  BRIXTON 19 0,34%
  POLARIS 19 0,34%
18 ROYAL ENFIELD 17 0,31%
19 MALAGUTI 16 0,29%
20 DUCATI 14 0,25%
21 JIAYUAN 13 0,24%
22 KAWASAKI 12 0,22%
23 HUSQVARNA 10 0,18%
  MOTO GUZZI 10 0,18%
  LOJO 10 0,18%
  QJMOTOR 10 0,18%
24 SEGWAY 9 0,16%
25 GPX 5 0,09%
26 SILENCE 4 0,07%
27 SUPER SOCO 3 0,05%
  OTHERS* 87 1,58%
  ΣΥΝΟΛΟ 5.520  
  2022 3.724  
  ΔΙΑΦΟΡΑ 22-23 +48,23%  

Honda και SYM συνεχίζουν να μάχονται για την πρωτιά, με τη Honda να θριαμβεύει Ιανουάριο, τη SYM να αντιστρέφει την κατάταξη τον Φεβρουάριο και τη Honda να επανέρχεται δριμύτερη τον Μάρτιο, με 1.489 ταξινομήσεις και 26,97%. Δεύτερη εταιρεία δικύκλου και ATV τον τρίτο μήνα του έτους ήταν η SYM με 1.260 ταξινομήσεις και 22,83%, και τρίτη η Piaggio με 646 ταξινομήσεις και 11,7%.

Στη συνέχεια θα δούμε την κατάταξη των εταιρειών της ελληνικής αγοράς δικύκλου και ATV για το διάστημα Ιανουάριος-Μάρτιος 2023 με τις συνολικές ταξινομήσεις του Α’ τριμήνου του έτους.

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 HONDA 3.334 27,22%
2 SYM 2.836 23,15%
3 PIAGGIO 1.362 11,12%
4 YAMAHA 1.162 9,49%
5 DAYTONA 1.057 8,63%
6 CFMOTO 376 3,07%
7 KYMCO 348 2,84%
8 BMW 235 1,92%
9 VESPA 160 1,31%
10 VOGE 147 1,20%
11 APRILIA 119 0,97%
12 BENELLI 100 0,82%
13 KEEWAY 76 0,62%
14 KTM 74 0,60%
15 THRUST 71 0,59%
16 ROYAL ENFIELD 50 0,41%
17 BETA 49 0,40%
  SUZUKI 49 0,40%
18 MALAGUTI 47 0,38%
19 TRIUMPH 41 0,33%
20 EFUN/ZAP 40 0,33%
21 ZHIDOU 39 0,32%
22 DUCATI 38 0,31%
23 BRIXTON 34 0,28%
24 POLARIS 32 0,26%
25 JIAYUAN 29 0,24%
26 HUSQVARNA 27 0,22%
27 GPX 23 0,19%
28 MOTO GUZZI 22 0,18%
29 KAWASAKI 20 0,16%
30 SUPER SOCO 15 0,12%
31 LOJO 14 0,11%
  SEGWAY 14 0,11%
  SILENCE 14 0,11%
32 QJMOTOR 13 0,11%
  OTHERS* 190 1,55%
  ΣΥΝΟΛΟ 12.250 100,00%
  2022 9.001  
  ΔΙΑΦΟΡΑ 22-23 +36,10%  

Η μεγάλη διαφορά που δημιούργησε η Honda τον Ιανουάριο της δίνει το προβάδισμα και στο πρώτο δίμηνο, με συνολικές 1.845 ταξινομήσεις και 27,41%. Δεύτερη έρχεται η SYM με 1.576 ταξινομήσεις και 23,42%, και τρίτη η Piaggio με 716 και 10,64%. Στην τέταρτη θέση έχουμε την Yamaha με 681 ταξινομήσεις και 10,12% και πέμπτη έρχεται η Daytona με 636 ταξινομήσεις και 9,45%.

Κατόπιν θα περάσουμε στην κατάταξη των εταιρειών ανά κατηγορία οχήματος (μοτοσυκλέτα, scooter, παπί και 3W/4W) βάσει των συνολικών ταξινομήσεων τους για το Α’ τρίμηνο του 2023.

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ Α’ 3ΜΗΝΟΥ 2023 ΣΤΙΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 HONDA 668 28,72%
2 YAMAHA 451 19,39%
3 BMW 198 8,51%
4 DAYTONA 118 5,07%
5 CFMOTO 115 4,94%
6 VOGE 108 4,64%
7 BENELLI 100 4,30%
8 KTM 74 3,18%
9 ROYAL ENFIELD 50 2,15%
10 BETA 49 2,11%
  SUZUKI 49 2,11%
  ΣΥΝΟΛΟ 2.326  

Πρώτη στις μοτοσυκλέτες για το Α’ τρίμηνο του 23 με 668 ταξινομήσεις και ποσοστό αγοράς 28,72% ήταν η Honda, δεύτερη η Yamaha με 451 ταξινομήσεις και 19,39% και τρίτη η BMW με 198 ταξινομήσεις και 8,51%.

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ Α’ 3ΜΗΝΟΥ 2023 ΣΤΑ SCOOTER

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 HONDA 2.495 31,57%
2 SYM 2.324 29,41%
3 PIAGGIO 1.362 17,24%
4 YAMAHA 511 6,47%
5 KYMCO 322 4,07%
6 DAYTONA 300 3,80%
7 VESPA 160 2,02%
8 APRILIA 94 1,19%
9 KEEWAY 60 0,76%
10 THRUST 49 0,62%
  ΣΥΝΟΛΟ 7.902  

Στα scooter η Honda παίρνει μια ακόμα πρωτιά στο Α’ τρίμηνο με 2.495 ταξινομήσεις και 31,57%, ενώ δεύτερη είναι η SYM με 2.324 ταξινομήσεις και 29,41%, με την Piaggio να συμπληρώνει το “βάθρο”, με 1.362 ταξινομήσεις και 17,24%.

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ Α’ 3ΜΗΝΟΥ 2023 ΣΤΑ ΠΑΠΙΑ

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 DAYTONA 639 40,70%
2 SYM 468 29,81%
3 YAMAHA 200 12,74%
4 HONDA 171 10,89%
5 MALAGUTI 44 2,80%
6 GPX 23 1,46%
7 THRUST MOTOR 22 1,41%
8 CHONGQING YINXIANG 1 0,06%
  JIANSHE 1 0,06%
  YINXIANG 1 0,06%
  ΣΥΝΟΛΟ 1.570  

Το γκρουπ της ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ Α.Ε. παίρνει το αίμα του πίσω στα παπιά, με Daytona και SYM να κάνουν το 1-2 με 639 ταξινομήσεις και 40,70% και με 468 ταξινομήσεις και 29,81%, για συνολική κατοχή του 70,51% της κατηγορίας! Τρίτη είναι η Yamaha με 200 ταξινομήσεις και 12,74%.

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ Α’ 3ΜΗΝΟΥ 2023 ΣΤΑ 3W/4W

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 CFMOTO 261 57,74%
2 ZHIDOU 39 8,63%
3 POLARIS 32 7,08%
4 JIAYUAN 29 6,42%
5 KYMCO 26 5,75%
6 LOJO 14 3,10%
7 SEGWAY 14 3,10%
8 NINGBO CENTURY 9 1,99%
9 BASHAN 7 1,55%
10 FANGPOWER 4 0,88%
  JIANGSU LINZHISHANYANG 4 0,88%
  ΣΥΝΟΛΟ 452  

Λάβετε υπόψη σας πως πέρα από τα ATV & SSV, στις άνω ταξινομήσεις 3W/4W εντάσσονται και τα Micro-Car όσο και τα Buggy. Αυστηρά σε ATV / SSV, πρώτη εταιρεία για το Α' 3μηνο 2023 ήταν η CFMOTO με 261 ταξινομήσεις και με ένα κυριαρχικό 57,74%! Δεύτερη ήταν η Polaris με 32 ταξινομήσεις και 7,08%, με τη MUVUS να κατέχει το 64,82% της κατηγορίας. Τρίτη εταιρεία είναι η KYMCO με 26 ταξινομήσεις και 5,75%.

Ετικέτες

Δημοπρασία Honda RC213V-S - MotoGP ρέπλικα σε τιμή ευκαιρίας

Απρόσμενα χαμηλή τιμή απόκτησης ενός ιστορικού μοντέλου
Δημοπρασία Honda RC213V-S
Κώστα Γκαζή
Από τον

Κώστα Γκαζή

6/3/2026

Στη γνωστή ετήσια δημοπρασία Spring Stafford Sale, ο οίκος Bonhams βγάζει "στο σφυρί" μια Honda RC213V-S σε κατάσταση λες και βγήκε πριν λίγο από τη γραμμή παραγωγής.

Η RC-213V-S βγήκε στην παραγωγή το 2015, με τη Honda να θέλει να προσφέρει μια ρέπλικα της αγωνιστικής RC213V για χρήση πίστας αλλά και δρόμου, εξού και το S -Street. Μια κίνηση που ελάχιστοι κατασκευαστές έχουν κάνει, μεταξύ τους οι Ducati και KTM. Ήταν το 2015, την εποχή των μεγάλων μαχών μεταξύ Rossi, Lorenzo και Marquez, με τη Honda να προωθεί την RC213V-S τόσο με τον Marc, όσο και με τον Pedrosa αλλά και τον Stoner.

Στην ανάπτυξη του RC213V-S, ως μοντέλο βάσης χρησιμοποιήθηκε το RC213V με τη Honda ως άλλος Προμηθέας να θέλει να δώσει ένα κομμάτι της "θεϊκής" απόλαυσης της οδήγησης της MotoGP μοτοσυκλέτας της και στους "κοινούς θνητούς". Η παρουσίαση της RC213V-S δεν ήρθε καθόλου τυχαία μετά από την κατάκτηση του Triple Crown (Πρωτάθλημα αναβατών, εταιρειών και ομάδων) για δυο συνεχόμενες χρονιές στο MotoGP από τους Ιάπωνες το 2013 και 2014 στις εποχές μεγάλης δόξας του Marc Marquez.

Honda RC213V-S Prototype

Η Honda είχε αρχικά σχεδιάσει να κατασκευάσει 250 μόλις RC213V-S, αν και τελικά κανείς δεν ξέρει πόσες ακριβώς βγήκαν από τη γραμμή παραγωγής, αναφορές κάνουν λόγο για 125-200.

Honda RC213V-S

Με αρχική προτεινόμενη τιμή στην Ευρώπη τα 188.000 ευρώ, η RC213V-S απευθυνόταν κυρίως σε εύπορους συλλέκτες, ενώ ερχόταν με περιορισμό σε απόδοση, αποδίδοντας μόλις 157 hp στην ευρωπαϊκή του έκδοση. Όμως με την αγορά ενός αγωνιστικού κιτ που έκανε περί τα 12.000 ευρώ, η δύναμη από τον V4 κινητήρα των 999 κ.εκ. εκτοξευόταν στους 212 ανακοινώσιμους ίππους στις 13.000 rpm. Παράλληλα, ενώ το βάρος της βρισκόταν στα 170 κιλά χωρίς υγρά, αυτό με το κιτ έπεφτε στα 160, μόλις 2 κιλά περισσότερα από την RC213V του Marc Marquez!

Honda RC213V-S

Παρά τις πολύ υψηλές προδιαγραφές κατασκευής της, η RC213V-S δεν χρησιμοποίησε δυο από τις κορυφαίες και πανάκριβες τεχνολογικές λύσεις της RC213V σε κιβώτιο (seamless) και βαλβίδες (πνευματικές), με τη Honda να την εξοπλίζει με συμβατικές λύσεις στους συγκεκριμένους τομείς.

Honda RC213V-S

Η μοτοσυκλέτα έφερε πλήρες για την εποχή πακέτο ηλεκτρονικών βοηθημάτων, που για σήμερα θεωρείται απλά βασικό (3 επίπεδα απόδοσης κινητήρα, Tracion Control 9 επιπέδων, ρύθμιση φρένου κινητήρα, 5 Riding Modes και shifter μόνο για τα ανεβάσματα), ενώ ο εξοπλισμός δρόμου της επέτρεπε να βγάλει κανονικά αριθμό κυκλοφορίας.

Honda RC213V-S

Στα χαρακτηριστικά της περιλαμβάνεται και smart key αλλά και μίζα, τροχοί 17 ιντσών, πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις της Ohlins, φρένα της Brembo, ενώ πλαίσιο και ψαλίδι είναι αλουμινένια και ιδιαίτερα σεβαστών διαστάσεων.

Stoner

Το χρώμα της μοτοσυκλέτας ήταν το γνωστό τρικολόρ της Honda -λευκό, κόκκινο και μπλε- ενώ στα πλαϊνά ξεχωρίζει η κόκκινη βούλα της ιαπωνικής σημαίας.

Honda RC213V-S

Αν τώρα στο παρελθόν έχουμε δει RC213V-S να πωλούνται σε τιμές ρεκόρ -συνήθως επρόκειτο για μοτοσυκλέτες με μηδέν χιλιόμετρα στο κοντέρ, ή ακόμα και μέσα στην κούτα πριν την τελική συναρμολόγηση, εδώ στη μοτοσυκλέτα της δημοπρασίας μας, η οποία έχει 2.843 χλμ. στο κοντέρ, η τιμή είναι εξαιρετικά χαμηλή συγκρινόμενη με τα έως και 250.000 ευρώ που είχαμε δει σε ανάλογες δημοπρασίες.

Honda RC213V-S

Έτσι, οι δυο εκτιμώμενες τιμές που ανακοινώνει ο οίκος Bonhams είναι μόλις 69-120.000 ευρώ, ενώ η μοτοσυκλέτα θα πωληθεί “χωρίς τιμή επιφύλαξης” που σημαίνει πως θα πάει στην υψηλότερη προσφορά χωρίς να υπάρχει κάποιο όριο, ακόμα και αν αυτή η προσφορά είναι ιδιαίτερα χαμηλή. Οι δυο εκτιμώμενες τιμές είναι για να βοηθήσουν τους ενδιαφερόμενους να έχουν μια ιδέα για το πού θα κινηθεί η τιμή. Κάπως έτσι, θεωρητικά, η RC213V-S εδώ θα μπορούσε να πουληθεί ακόμα και αρκετά κάτω από τις 100.000 ευρώ, τιμή εξαιρετικά χαμηλή για το μοντέλο.

Η σελίδα της δημοπρασίας είναι ΕΔΩ, με τη δημοπρασία να λαμβάνει χώρα στις 26 Απριλίου. Αναμένουμε με ενδιαφέρον να δούμε σε ποια τιμή θα αλλάξει χέρια τελικά η RC213V-S.

Δείτε παρακάτω βίντεο με τους Marc Marquez και Dani Pedrosa να οδηγούν την RC213V-S το 2016.