Τα πέντε όπλα της Kymco για το 2019

Η αρχή μιας νέας εποχής
Μπάμπη Μέντη
Από τον

Μπάμπη Μέντη

15/1/2019

Η Kymco συνεχίζει την ριζική ανανέωση των μοντέλων της, ακολουθώντας μια εντελώς νέα φιλοσοφία σχεδιασμού σε σχέση με το παρελθόν. Η υψηλή τεχνολογία, η ποιότητα και οι ανέσεις έχουν έρθει σε πρώτο πλάνο και τα πέντε νέα μοντέλα του 2019 αποτελούν τους πρεσβευτές της νέας εποχής. Ακολουθεί το δελτίο τύπου της Moto Trand με τις λεπτομέρειες που συνοδεύουν κάθε ένα από αυτά τα μοντέλα:   

 

 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

5 νέα μοντέλα Kymco που κλέβουν τις εντυπώσεις

Το 2019 είναι μια ακόμα σημαντική χρονιά για την Kymco, που συνεχίζει με αμείωτο ρυθμό την έρευνα, εξέλιξη και παραγωγή νέων μοντέλων.

Πιστή στο εταιρικό slogan “Win my Heart”, φροντίζει κάθε χρόνο να προσφέρει scooter τεχνολογικά εξελιγμένα και να τα εξοπλίζει με εφαρμογές που κερδίζουν την εκτίμηση των αναβατών σε ολόκληρο τον πλανήτη. Οι νέες προτάσεις της Kymco αφορούν σε πέντε νέα μοντέλα και με τα χαρακτηριστικά τους αναμένεται να πρωταγωνιστήσουν στις κατηγορίες τους. Κατασκευασμένα σε υπερσύγχρονα εργοστάσια και κάτω από τις πλέον αυστηρές προδιαγραφές, δεσμεύονται να συνεχίσουν την πορεία του εργοστασίου προς την κορυφή.

Η λέξη Kymco έχει γίνει συνώνυμο με την ποιότητα και την τεχνολογία, προσφέροντας προϊόντα που δίνουν λύσεις σε κάθε ανάγκη. Η πλατφόρμα συνδεσιμότητας Noodoe είναι αυτή που συγκεντρώνει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον του καταναλωτικού κοινού για το 2019, με όλο και περισσότερα μοντέλα της εταιρίας να την προσφέρουν στο βασικό τους εξοπλισμό.

Agility+ 300i ABS Noodoe

Τo best seller της Kymco αποκτά κινητήρα 300cc και πλέον απευθύνεται σε όσους επιζητούν ευελιξία, δύναμη και υπερπλήρη εξοπλισμό σε ένα scooter πόλης με μεγάλους τροχούς.

Το Agility+ 300i είναι ένα τελείως νέο μοντέλο, πλούσια εξοπλισμένο και με ιδιαίτερα κομψή σχεδίαση, μελετημένο για σκληρή χρήση και αντοχή σε βάθος χρόνου. Διαθέτει κινητήρα 276cc απόδοσης 23,2Hp, ρυθμισμένο έτσι ώστε να βγάζει περισσότερη δύναμη σε χαμηλές και μεσαίες στροφές και να προσφέρει δυνατές επιταχύνσεις και ρεπρίζ.

Ο μεγάλος τροχός των 16 ιντσών μπροστά προσφέρει σταθερότητα, ενώ η χρήση αντίστοιχου 14 ιντσών πίσω αποδεικνύεται ευεργετική για τον αποθηκευτικό χώρο κάτω από τη σέλα, ο οποίος μπορεί και φιλοξενεί δύο κράνη, ένα ανοικτού τύπου (Jet) και ένα κλειστού (Fullface), όπως επίσης και μερικά μικροπράγματα.

Τα φωτιστικά σώματα είναι Full LED, ενώ στο στάνταρ εξοπλισμό υπάρχει μεγάλη ζελατίνα και διαφανείς προστατευτικές χούφτες στο τιμόνι, με αποτέλεσμα προστασία κορυφαίων προδιαγραφών από τα καιρικά φαινόμενα. Στον επίσης στάνταρ εξοπλισμό του νέου Agility+ 300i υπάρχει η πλατφόρμα συνδεσιμότητας Noodοe, παροχή ρεύματος μέσω USB, καθώς και σύστημα εκκίνησης και πολλαπλών λειτουργιών χωρίς κλειδί (keyless). Η χωρητικότητα του ρεζερβουάρ είναι ιδιαίτερα μεγάλη στα 13 λίτρα, κάτι που συνεπάγεται αυτονομία που μπορεί να ξεπεράσει κατά πολύ τα 300 χιλιόμετρα.

People S 300i Noodoe

Η πέμπτη γενιά των People ενισχύεται σε μια κατηγορία κυβισμού που κεντρίζει το ενδιαφέρον όλο και περισσότερων αναβατών.

Ανάμεσα σε αυτούς υπάρχουν και αρκετοί που προέρχονται από το χώρο της μοτοσυκλέτας, επιζητώντας επιδόσεις, στιβαρότητα και τροχούς 16 ιντσών. Αν συγκρίνουμε το S 300 με το απερχόμενο GTi 300, θα δούμε πως πέραν της σχεδιαστικής ανανέωσης κρύβεται και πολλή «κρυφή» δουλειά από τους μηχανικούς της Kymco, την οποία μαρτυρά το χαμηλότερο κατά 12 ολόκληρα κιλά βάρος (165kg από 177). Ο υπερσύγχρονος κινητήρας των 299cc αποδίδει 28,8Hp και έχει σχεδόν απόλυτα τετράγωνες διαστάσεις προκειμένου να επιτυγχάνει την καλύτερη δυνατή απόδοση σε όλο το φάσμα των στροφών του. Κάθε μέρος του, κινούμενο ή μη, έχει σχεδιαστεί εκ νέου και για την κατασκευή του έχουν χρησιμοποιηθεί υλικά που μειώνουν στο ελάχιστο τις απώλειες. Έτσι, επιτυγχάνονται καλύτερες αποδόσεις ενώ η κατανάλωση παραμένει σε χαμηλά επίπεδα. Η κεφαλή είναι τετραβάλβιδη και οι βαλβίδες παίρνουν την κίνησή τους από επικεφαλής εκκεντροφόρο με ρουλεμάν, επιτυγχάνοντας με τον τρόπο αυτό μείωση των απωλειών τριβής της τάξης του 20 με 30% σε σχέση με άλλους κινητήρες αυτού του κυβισμού, ενώ παράλληλα επιτυγχάνεται αθόρυβη λειτουργία και μείωση κραδασμών. Συνολικά, ο κινητήρας G5-300cc εξασφαλίζει αυξημένη ιπποδύναμη πλησιάζοντας σε απόδοση αυτούς της μεγαλύτερης κατηγορίας των 350/400cc.

Το πλαίσιο του νέου S 300i είναι κατασκευασμένο στα μοτοσυκλετιστικά πρότυπα, με έμφαση στην ακαμψία και στην όσο το δυνατόν καλύτερη συνεργασία με τις αναρτήσεις προκειμένου να εξαλείφονται οι όποιες ταλαντώσεις. Ο πίνακας οργάνων διαθέτει δύο ψηφιακές οθόνες LCD, με τη μία εξ αυτών να φιλοξενεί τις ενδείξεις του συστήματος Noodoe, το οποίο βρίσκεται στο βασικό εξοπλισμό του μοντέλου.

Στο βασικό εξοπλισμό όμως υπάρχουν και όλα όσα επιθυμεί ένας αναβάτης στην καθημερινότητά του, όπως θύρα USB, φώτα full LED, πλαϊνό και κεντρικό σταντ, ντουλαπάκι που κλειδώνει, γάντζος ανάρτησης αντικειμένων, αλλά και βαλιτσάκι top case στο χρώμα του σκούτερ.

AK550 55th Anniversary

Η Kymco γιορτάζει τα 55α γενέθλιά της με μια έκδοση περιορισμένης παραγωγής του κορυφαίου της μοντέλου AK 550.

Το Limited Edition 55th Anniversary, όπως είναι το πλήρες όνομά του, θα παραχθεί σε 550 κομμάτια, όσα είναι δηλαδή και τα κυβικά του. Και για να ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα ΑΚ, πέραν των χρωμάτων (Metallic Black, Burgundy Red) και των ειδικών λογότυπων «55», είναι εξοπλισμένο με πλήρως ρυθμιζόμενο αμορτισέρ της Ohlins! Και για να υπάρχει χρωματική ταύτιση, τα στελέχη του πιρουνιού έχουν βαφτεί με τη σειρά τους χρυσά.

To 55th Anniversary ξεχωρίζει επίσης και από τις χρωματικές πινελιές σε διάφορα σημεία, τις διαφορετικές μανέτες, τις λεπτομέρειες από αλουμίνιο και μια πλακέτα στο τιμόνι όπου αναγράφεται ο αριθμός του κάθε scooter. Και αν κάποιος ζητήσει το κάτι παραπάνω, τότε στον προαιρετικό εξοπλισμό υπάρχει μέχρι και τελικό εξάτμισης με την υπογραφή της Akrapovic.

X-Town CT 125 CBS

Το αρκτικόλεξο “CT” προέρχεται από τη λέξη “City” και φανερώνει τις διαθέσεις του νέου X-Town για κυκλοφορία την πόλη χωρίς συμβιβασμούς.

Το πρόγραμμα ανανέωσης και εμπλουτισμού της γκάμας της Kymco συνεχίζεται σε αμείωτο ρυθμό, εντάσσοντας από το 2019 ένα ακόμα premium μοντέλο στην οικογένεια των 125.

Το νέο X-Town CT 125 φέρνει νέο σχεδιαστικό αέρα σε μια κατηγορία που είναι ιδιαίτερα δημοφιλής στις ευρωπαϊκές αγορές. Η βασική διαφορά του από το γνωστό Χ-Town έγκειται στην ύπαρξη επίπεδου δαπέδου, που βολεύει τόσο στο “ανέβα-κατέβα” από τη σέλα όσο και στη μεταφορά μικρών ή μεγαλύτερων αποσκευών ανάμεσα στα πόδια του οδηγού. Όμως, είναι η εμφάνιση αυτή που κάνει ένα βήμα μπροστά, στηριζόμενη στη χαρακτηριστική εταιρική εικόνα των mega-scooter πολυτελείας  της Kymco. Ο όγκος του φέρινγκ είναι μεγάλος και μαζί με τη ζελατίνα έχουν σχεδιαστεί για να προσφέρουν την προστασία που απαιτείται στη συγκεκριμένη κατηγορία των πολυτελών scooter μικρού κυβισμού. Το μοντέρνο στυλ του CT 125 τονίζεται από τα νέα full LED φωτιστικά, τη σέλα δύο επιπέδων, τα μεγάλα αναδιπλούμενα μαρσπιέ και τις ευμεγέθεις αεροδυναμικές χειρολαβές για τη στήριξη του συνεπιβάτη. Ο χώρος κάτω από τη σέλα μπορεί να φιλοξενήσει ένα κράνος κλειστού τύπου (fullface), ενώ η παροχή ρεύματος (θύρα USB) βρίσκεται σε άμεσα προσβάσιμο σημείο πάνω στο τιμόνι.

Ο κινητήρας του CT είναι τετράχρονος, μονοκύλινδρος, υγρόψυκτος 125cc, με 4 βαλβίδες και έναν εκκεντροφόρο επικεφαλής. Η απόδοσή του είναι στην κορυφή της κατηγορίας, σίγουρα δεν βρίσκεις εύκολα στην αγορά scooter 125 με 15 ίππους. Τα όργανα προέρχονται από τη σειρά X-Town 125/300 και απαρτίζονται από αναλογικά στροφόμετρο – ταχύμετρο και μια οθόνη LCD ανάμεσά τους. Ο εξοπλισμός ξεφεύγει από τα στάνταρ της κατηγορίας, περιλαμβάνοντας έως και ρυθμιζόμενες μανέτες. Η χωρητικότητα του ρεζερβουάρ βρίσκεται στα 10,5 λίτρα, το οποίο μεταφράζεται σε αυτονομία που εύκολα μπορεί να ξεπεράσει τα 300 χιλιόμετρα.

 

Like S 125

Ένα ακόμα μοντέλο “S” από την Kymco, αυτή τη φορά οι σπορ καταβολές αφορούν στο πλέον κλασικό σε εμφάνιση scooter της εταιρείας.

Το 2017 είχαμε το ριζικά αναβαθμισμένο Like ΙΙ 125i και από το 2019 η προσθήκη του γράμματος S θέλει να τονίσει έναν περισσότερο νεανικό χαρακτήρα. Και για να το πετύχουν αυτό, οι Ιταλοί σχεδιαστές του R&D της Kymco άλλαξαν τα full Led φωτιστικά σώματα, τοποθέτησαν μια «κοντύτερη» σε μήκος σέλα, επανασχεδίασαν χειρολαβές συνεπιβάτη και κάλυμμα εξάτμισης, όπως επίσης έβαψαν το μοντέλο σε ένα μαύρο ματ χρωματισμό που ενισχύει τη σπορ φιλοσοφία του εργοστασίου. Στο πνεύμα ενός modern classic χαρακτήρα, το νέο Like S σκοπεύει να προσεγγίσει ένα ολοένα αυξανόμενο κοινό και να προσελκύσει αναβάτες που δεν κάνουν συμβιβασμούς όσον αφορά στις επιλογές τους.

O τετράχρονος κινητήρας τεχνολογίας G5-ECO των 125cc και 11,5Hp, διαθέτει τετραβάλβιδη κεφαλή με 1 ΕΕΚ και συμμορφώνεται με τις προδιαγραφές Euro4. Η κατασκευή του έχει γίνει με γνώμονα την ιδιαίτερα αθόρυβη λειτουργία, την ελαχιστοποίηση των τριβών και τη μειωμένη κατανάλωση.

Το ατσάλινο πλαίσιο με τη διπλή ραχοκοκαλιά διαθέτει ενισχύσεις στα σημεία καταπόνησης και η τεχνολογία S.S.C. που έχει εφαρμοστεί στην κατασκευή του εγγυάται αυξημένη στιβαρότητα και σταθερότητα. Παράλληλα, επιτρέπει την τοποθέτηση του δοχείου καυσίμου χαμηλά στο δάπεδο, με διπλό κέρδος σε ευχρηστία και οδική συμπεριφορά. Αφενός γιατί η τάπα πλήρωσης βρίσκεται χαμηλά στην ποδιά και δεν απαιτείται άνοιγμα της σέλας σε κάθε ανεφοδιασμό και αφετέρου γιατί το χαμηλό κέντρο βάρους προσδίδει στο scooter ευκολότερο και ασφαλέστερο χειρισμό. Επιπρόσθετο κέρδος είναι και η σημαντική αύξηση του χώρου κάτω από τη σέλα, που μπορεί να δεχθεί ένα κράνος και μικροαντικείμενα. Τα ψηφιακά όργανα εντυπωσιάζουν με τις προδιαγραφές τους, προσφέροντας τρεις οθόνες LCD με ταχύμετρο, στροφόμετρο, στάθμη καυσίμου, χιλιομετρητές, ώρα, θερμοκρασία περιβάλλοντος και τάση μπαταρίας. Στο ντουλαπάκι για μικροαντικείμενα -που κλειδώνει- υπάρχει και παροχή USB για φόρτιση ηλεκτρονικών συσκευών, ενώ δεν θα μπορούσε να λείπει και ο γάντζος ανάρτησης αντικειμένων στην ποδιά. Ρετρό εμφάνιση, σπορ χαρακτηριστικά και ευχρηστία πάνε μαζί σε ένα scooter πόλης, που επιπρόσθετα διαθέτει προσεγμένο φινίρισμα και εντυπωσιακή για την κατηγορία ποιότητα κατασκευής.

Πωλήσεις Μοτοσυκλετών Απριλίου 2025: Πόσα μοντέλα έδωσε κάθε αντιπροσωπεία

Πώς κατατάχθηκαν οι εταιρείες - Ακολουθεί νέο άρθρο με την κατάταξη των μοντέλων
Ταξινομήσεις Απριλίου 2025 - Επιδόσεις εταιρειών
Από το

motomag

15/5/2025

Ο Απρίλιος του 2025 έκλεισε με αρνητικό πρόσημο για την αγορά δικύκλου και ATV στην Ελλάδα, και συγκεκριμένα με -15,64% σε σχέση με τον αντίστοιχο περυσινό μήνα. Έτσι το Α’ Τετράμηνο του έτους με 21.259 ταξινομήσεις έχει ελαφρώς πτωτική εικόνα σε σχέση με πέρυσι, παρουσιάζοντας κάμψη 3%.

Όπως αναφέρει η ποιητική μεταφορά της θεωρίας του χάους, γνωστή και ως το φαινόμενο της πεταλούδας, αν μια πεταλούδα χτυπήσει τα φτερά της στον Αμαζόνιο, μπορεί να έρθει βροχή στην Κίνα. Στην περίπτωσή μας οι αυξομειώσεις των πωλήσεων μοτοσυκλετών και ATV στην Ελλάδα οφείλονται σε μεγάλο βαθμό στη συνεχιζόμενη απειλή των Χούθι, που έχει φρενάρει την διέλευση των πλοίων με τα κοντέινερ από τη διώρυγα του Σουέζ, ενώ στην εξίσωση ήρθαν να προστεθούν και κάποιες απεργίες σε λιμάνια -και στα δικά μας. Ως αποτέλεσμα τα πλοία επιλέγουν διαφορετικές διαδρομές και διαφορετικά λιμάνια εκφόρτωσης, επηρεάζοντας έτσι τους ρυθμούς εφοδιασμού της αγοράς. Μένει να δούμε αν οι πρόσφατες ανακοινώσεις του Προέδρου των Η.Π.Α. για τερματισμό των εχθροπραξιών από τους αντάρτες της Υεμένης έχει βάση, και αν αυτό φέρει την πολυπόθητη εξομάλυνση της ροής στην εφοδιαστική αλυσίδα της αγοράς.

Σε αυτό το άρθρο θα επικεντρωθούμε στις ταξινομήσεις ανά εταιρεία, και στην κατάταξη των εταιρειών βάσει των ταξινομήσεων τους, τόσο συνολικά όσο και επιμέρους ανά κατηγορία οχήματος -μοτοσυκλέτες, scooter, παπιά και ATV / SSV. Θα ακολουθήσει άρθρο για τις πωλήσεις των μοντέλων ανά κατηγορία.

Όπου βλέπετε *OTHERS αφορά σε εταιρείες με ποσοστό αγοράς κάτω του 0,1%.

Ακολουθεί η κατάταξη των εταιρειών της ελληνικής αγοράς δικύκλου και ATV για τον Απρίλιο του 2025.

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 HONDA 1473 20,93%
2 SYM 1263 17,95%
3 YAMAHA 759 10,79%
4 PIAGGIO 713 10,13%
5 DAYTONA 634 9,01%
6 VOGE 502 7,13%
7 CFMOTO 286 4,06%
8 QJMOTOR 268 3,81%
9 BMW 102 1,45%
  VESPA 102 1,45%
10 KYMCO 96 1,36%
11 THRUST 90 1,28%
12 SUZUKI 67 0,95%
13 APRILIA 63 0,90%
14 ROYAL ENFIELD 60 0,85%
15 TRIUMPH 50 0,71%
16 LETBE 47 0,67%
17 BENELLI 38 0,54%
18 KAWASAKI 31 0,44%
19 KTM 30 0,43%
20 KEEWAY 29 0,41%
  UM 29 0,41%
21 ASUS 28 0,40%
22 DUCATI 27 0,38%
23 LIFAN INDUSTRY 26 0,37%
24 PEUGEOT 23 0,33%
25 MORBIDELLI 22 0,31%
26 ZHONGNENG 14 0,20%
27 BRIXTON 13 0,18%
28 MALAGUTI 10 0,14%
29 MOTO GUZZI 7 0,10%
  GPX 7 0,10%
30 BETA 5 0,07%
  XEV 5 0,07%
31 HUSQVARNA 4 0,06%
32 TIANYING 1 0,01%
  OTHERS* 113 1,61%
  ΣΥΝΟΛΟ 7037 100,00%
  2024 8342  
  ΔΙΑΦΟΡΑ 24/25 -15,64%  

Η Honda συνεχίζει τις εξαιρετικές επιδόσεις της για το 2025, για να βρεθεί για έναν ακόμη μήνα πρώτη, με 1.473 ταξινομήσεις και ποσοστό αγοράς 20,93%. Δεύτερη είναι η SYM με 1.263 ταξινομήσεις και 17,95% και τρίτη ανεβαίνει η Yamaha (ήταν 5η τον Μάρτιο) με 759 ταξινομήσεις και 10,79%. Στην μάχη των Κινέζων κατασκευαστών προηγείται με μεγάλη διαφορά η VOGE, ακολουθεί η CFMOTO και κοντά της βρίσκεται η QJMOTOR.

Συνεχίζουμε με την κατάταξη των εταιρειών της ελληνικής αγοράς δικύκλου και ATV για το 1ο τετράμηνο του 2025.

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 HONDA 4642 21,84%
2 SYM 4197 19,74%
3 YAMAHA 2157 10,15%
4 PIAGGIO 1999 9,40%
5 DAYTONA 1993 9,37%
6 VOGE 949 4,46%
7 CFMOTO 909 4,28%
8 QJMOTOR 725 3,41%
9 BMW 357 1,68%
  KYMCO 357 1,68%
10 VESPA 341 1,60%
11 SUZUKI 264 1,24%
12 THRUST 232 1,09%
13 APRILIA 186 0,87%
14 TRIUMPH 154 0,72%
15 ROYAL ENFIELD 139 0,65%
16 BENELLI 132 0,62%
17 KEEWAY 105 0,49%
  UM 105 0,49%
18 LETBE 104 0,49%
19 ASUS 98 0,46%
  KTM 98 0,46%
20 KAWASAKI 82 0,39%
21 DUCATI 72 0,34%
22 LIFAN INDUSTRY 62 0,29%
23 MORBIDELLI 61 0,29%
24 PEUGEOT 60 0,28%
25 MALAGUTI 59 0,28%
26 BETA 54 0,25%
27 HUSQVARNA 35 0,16%
28 BRIXTON 34 0,16%
29 MOTO GUZZI 27 0,13%
30 ZHONGNENG 26 0,12%
31 TIANYING 25 0,12%
32 XEV 23 0,11%
33 GPX 22 0,10%
  OTHERS* 374 1,76%
  ΣΥΝΟΛΟ 21259 100,00%
  2024 21917  
  ΔΙΑΦΟΡΑ 24/25 -3,00%  

Στο τετράμηνο Honda και SYM βρίσκονται στο δικό τους επίπεδο, με την ιαπωνική εταιρεία να προηγείται με 4.642 ταξινομήσεις και 21,84% και με την εταιρεία από την Ταϊβάν να σημειώνει 4.197 ταξινομήσεις κατακτώντας το 19,74% της αγοράς. Δυο χιλιάδες και πλέον ταξινομήσεις πιο κάτω και χονδρικά με δέκα ποσοστιαίες μονάδες πιο πίσω από τις προαναφερθείσες δυο εταιρείες βρίσκεται η εταιρεία των τριών διαπασών, με 2.157 ταξινομήσεις και 10,15%.

Κατόπιν θα περάσουμε στην κατάταξη των εταιρειών ανά κατηγορία οχήματος (μοτοσυκλέτα, scooter, παπί και 3W/4W) για το πρώτο τετράμηνο (Ιανουάριος-Απρίλιος) του 2025.

Μοτοσυκλέτα

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 HONDA 990 21,92%
2 CFMOTO 696 15,41%
3 YAMAHA 611 13,53%
4 BMW 315 6,98%
5 VOGE 295 6,53%
6 QJMOTOR 230 5,09%
7 DAYTONA 212 4,69%
8 SUZUKI 179 3,96%
9 TRIUMPH 154 3,41%
10 ROYAL ENFIELD 139 3,08%
11 BENELLI 102 2,26%
12 KTM 98 2,17%
13 KAWASAKI 82 1,82%
14 DUCATI 72 1,59%
15 BETA 54 1,20%
16 APRILIA 39 0,86%
17 HUSQVARNA 35 0,78%
18 BRIXTON 34 0,75%
19 MOTO GUZZI 27 0,60%
20 SYM 19 0,42%
21 KEEWAY 15 0,33%
22 BAJAJ 10 0,22%
  DONGBEN 10 0,22%
23 GASGAS 8 0,18%
  SKYTEAM 8 0,18%
  UM 8 0,18%
24 FANTIC MOTOR 7 0,16%
  INDIAN 7 0,16%
  MOTO MORINI 7 0,16%
  RIEJU 7 0,16%
25 SHERCO 6 0,13%
26 HARLEY DAVIDSON 5 0,11%
  MOTRON 5 0,11%
27 SWM 4 0,09%
  VMOTO 4 0,09%
  YINXIANG 4 0,09%
28 HYOSUNG 3 0,07%
  TEYIN 3 0,07%
29 MALAGUTI 2 0,04%
  SENKE 2 0,04%
  TINBOT 2 0,04%
  VELIMOTOR 2 0,04%
30 AJP 1 0,02%
  MOTA 1 0,02%
  MV AGUSTA 1 0,02%
  TROMOX 1 0,02%
  ΣΥΝΟΛΟ 4516 100,00%

Στη μοτοσυκλέτα, για το πρώτο τετράμηνο, η Honda βρίσκεται πρώτη με 990 ταξινομήσεις και 21,92%, ενώ δεύτερη είναι η CFMOTO με 696 ταξινομήσεις και 15,41%. Η Yamaha ολοκληρώνει την πρώτη τριάδα με 611 ταξινομήσεις και 13,53%.

Scooter

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 SYM 3716 25,80%
2 HONDA 3361 23,34%
3 PIAGGIO 1999 13,88%
4 YAMAHA 1327 9,21%
5 DAYTONA 1183 8,21%
6 VOGE 601 4,17%
7 QJMOTOR 497 3,45%
8 KYMCO 350 2,43%
9 VESPA 341 2,37%
10 THRUST 179 1,24%
11 APRILIA 147 1,02%
12 KEEWAY 90 0,62%
13 SUZUKI 85 0,59%
14 LETBE 70 0,49%
15 MORBIDELLI 61 0,42%
16 PEUGEOT 60 0,42%
17 UM 46 0,32%
18 BMW 42 0,29%
19 ZHONGNENG 26 0,18%
20 TIANYING 25 0,17%
21 EFUN/ZAP 20 0,14%
22 JNEN, JUNENG 18 0,12%
23 SILENCE 14 0,10%
24 GOLDEN LION 13 0,09%
25 HORWIN 12 0,08%
26 MALAGUTI 11 0,08%
27 MOTRON 10 0,07%
28 ZNEN 9 0,06%
29 ARORA 8 0,06%
  CFMOTO 8 0,06%
  JINLANG 8 0,06%
  VMOTO 8 0,06%
30 E-ZI 5 0,03%
31 BLUESHARK 4 0,03%
  DOFERN 4 0,03%
  FENGCHENG 4 0,03%
  NIU 4 0,03%
  RIYA 4 0,03%
  ZXMCO 4 0,03%
32 JIANGSU XINRI 3 0,02%
  ROYAL ALLOY 3 0,02%
  TRIGOBIKE 3 0,02%
33 DOOHAN 2 0,01%
  ECOOTER 2 0,01%
  LAMBRETTA 2 0,01%
  MILG 2 0,01%
  RAY ELECTRIC 2 0,01%
34 DAELIM 1 0,01%
  DINGYITOP 1 0,01%
  ITALJET 1 0,01%
  JCADI 1 0,01%
  LVNENG 1 0,01%
  OPAI 1 0,01%
  YADEA 1 0,01%
  ZEEHO 1 0,01%
  ΣΥΝΟΛΟ 14401 100,00%

Αν η μοτοσυκλέτα βρίσκεται στις 4.500 ταξινομήσεις για το πρώτο τετράμηνο του έτους, τα scooter προσθέτουν δέκα ακόμη χιλιάδες, για να φτάσουμε τις 14.500 και πλέον ταξινομήσεις! Πρώτη εταιρεία είναι η SYM με 3.716 ταξινομήσεις και 25,80%, δεύτερη η Honda με 3.361 ταξινομήσεις και 23,34% και η πρώτη τριάδα κλείνει με την Piaggio με 1.999 ταξινομήσεις και 13,88%

Παπί

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 DAYTONA 564 29,19%
2 SYM 462 23,91%
3 HONDA 291 15,06%
4 YAMAHA 219 11,34%
5 ASUS 98 5,07%
6 LIFAN INDUSTRY 62 3,21%
7 THRUST 53 2,74%
8 UM 51 2,64%
9 MALAGUTI 46 2,38%
10 LETBE 34 1,76%
11 BENELLI 30 1,55%
12 GPX 22 1,14%
  ΣΥΝΟΛΟ 1932 100,00%

Στα παπιά Daytona και SYM συνεχίζουν να κοιτούν τους υπόλοιπους... αφ' υψηλού, με την πρώτη να σημειώνει 564 ταξινομήσεις και 29,19% και με τη δεύτερη 462 ταξινομήσεις και 23,91%. Κάπως έτσι ο Όμιλος Γκοργκόλη κατέχει το 53,1% της αγοράς του παπιού! Στις επόμενες δυο θέσεις ακολουθούν οι ιαπωνικές εταιρείες Honda και Yamaha και η πρώτη πεντάδα κλείνει με την κινέζικη ASUS.

ATV / SSV

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 CFMOTO 205 50,00%
2 VOGE 53 12,93%
3 DAYTONA 34 8,29%
4 AODES 11 2,68%
5 FANGPOWER 8 1,95%
6 KYMCO 7 1,71%
7 POLARIS 7 1,71%
8 BASHAN 6 1,46%
9 SEGWAY 5 1,22%
10 BRP 1 0,24%

Βγάζοντας από την εξίσωση τα ηλεκτρικά αυτοκίνητα και τα buggy από τους πίνακες των 3W/4W, στα ATV & SSV η CFMOTO παραμένει πρώτη κατέχοντας τη μισή αγορά, με 205 ταξινομήσεις στους πρώτους 4 μήνες του 2025. Δεύτερη με τo ATV της Loncin είναι η VOGE με 53 ταξινομήσεις και 12,93% και τρίτη, με το ATV της Kayo η Daytona με 34 ταξινομήσεις και 8,29%.