Τι αγόρασαν οι Έλληνες μέχρι σήμερα: Ταξινομήσεις Φεβρουαρίου 2023 - Κατάταξη Εταιρειών

Με τα στοιχεία της ΕΛΣΤΑΤ και την επεξεργασία του ΣΕΜΕ
Ταξινομήσεις Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2023
Κώστα Γκαζή
Από τον

Κώστα Γκαζή

16/3/2023

Τον Φεβρουάριο του 2023, στην ελληνική αγορά δικύκλου και ATV καταγράφηκαν 2.866 ταξινομήσεις, που σε σχέση με τις 3.185 ταξινομήσεις του αντίστοιχου μήνα του 2022 μεταφράζονται σε πτώση 10,02%.

Σε αυτό το άρθρο θα επικεντρωθούμε στις ταξινομήσεις ανά εταιρεία, και στην κατάταξη των εταιρειών βάσει των ταξινομήσεων τους, τόσο συνολικά όσο και επιμέρους ανά κατηγορία οχήματος -μοτοσυκλέτες, scooter, παπιά και ATV / SSV.

Όπου βλέπετε *OTHERS αφορά σε εταιρείες με ποσοστό αγοράς κάτω του 0,1%.

Ακολουθεί η κατάταξη των εταιρειών της ελληνικής αγοράς δικύκλου και ATV για τον Φεβρουάριο του 2023.

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 SYM 699 24,39%
2 HONDA 686 23,94%
3 YAMAHA 349 12,18%
4 PIAGGIO 268 9,35%
5 DAYTONA 267 9,32%
6 CFMOTO 86 3,00%
7 KYMCO 83 2,90%
8 BMW 58 2,02%
9 VESPA 45 1,57%
10 VOGE 27 0,94%
11 APRILIA 25 0,87%
12 KTM 20 0,70%
13 MALAGUTI 17 0,59%
14 THRUST MOTOR 16 0,57%
15 BENELLI 15 0,52%
  KEEWAY 15 0,52%
16 SUZUKI 14 0,49%
17 ROYAL ENFIELD 13 0,45%
  BETA 13 0,45%
18 EFUN/ZAP 12 0,42%
  GPX 12 0,42%
19 DUCATI 10 0,35%
  HUSQVARNA 10 0,35%
20 TRIUMPH 9 0,31%
21 SUPER SOCO 8 0,28%
22 JIAYUAN 6 0,21%
  BRIXTON 6 0,21%
  POLARIS 6 0,21%
23 MOTO GUZZI 5 0,17%
  KAWASAKI 5 0,17%
24 SILENCE 2 0,07%
  OTHERS* 59 2,06%
  ΣΥΝΟΛΟ 2.866  
  2022 3.185  
  ΔΙΑΦΟΡΑ -10,02%  

Μπορεί τον Ιανουάριο να είχαμε θρίαμβο της Honda με μεγάλη διαφορά από τη SYM, τον συνήθη αντίπαλο της ιαπωνικής εταιρείας για την πρώτη θέση, όμως τον Φεβρουάριο η SYM πέρασε μπροστά, αν και με μικρή διαφορά που δεν της επέτρεψε να ανατρέψει -ακόμα τουλάχιστον- το αποτέλεσμα στο Α΄δίμηνο, όπως θα δούμε παρακάτω. Πρώτη λοιπόν τον Φεβρουάριο η SYM με 699 ταξινομήσεις και ποσοστό αγοράς 24,39%, και ελάχιστα πίσω της η Honda με 686 ταξινομήσεις και 23,94%. Με μεγάλη διαφορά πίσω από τους δυο πρώτους έρχεται η Yamaha, σημειώνοντας 349 ταξινομήσεις με μερίδιο αγοράς 12,18%. Τέταρτη ήταν η Piaggio με 268 ταξινομήσεις και 9,35%, και με μια ταξινόμηση πιο πίσω η Daytona κλείνει την πρώτη πεντάδα με 9,32%.

Στη συνέχεια θα δούμε την κατάταξη των εταιρειών της ελληνικής αγοράς δικύκλου και ATV για το διάστημα Ιανουάριος-Φεβρουάριος 2023.

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΑΞΙΝΟΜΗΣΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 HONDA 1845 27,41%
2 SYM 1576 23,42%
3 PIAGGIO 716 10,64%
4 YAMAHA 681 10,12%
5 DAYTONA 636 9,45%
6 KYMCO 170 2,53%
7 BMW 148 2,20%
  CFMOTO 148 2,20%
8 VESPA 95 1,41%
9 VOGE 73 1,08%
10 APRILIA 72 1,07%
11 KTM 51 0,76%
12 BENELLI 38 0,56%
13 THRUST MOTOR 37 0,54%
14 ROYAL ENFIELD 33 0,49%
15 MALAGUTI 31 0,46%
16 SUZUKI 30 0,45%
17 KEEWAY 29 0,43%
18 BETA 27 0,40%
19 DUCATI 24 0,36%
20 TRIUMPH 19 0,28%
21 EFUN/ZAP 18 0,27%
  GPX 18 0,27%
22 HUSQVARNA 17 0,25%
23 JIAYUAN 16 0,24%
24 BRIXTON 15 0,22%
25 POLARIS 13 0,19%
26 MOTO GUZZI 12 0,18%
  SUPER SOCO 12 0,18%
27 SILENCE 10 0,15%
28 KAWASAKI 8 0,12%
  OTHERS* 112 1,66%
  ΣΥΝΟΛΟ 6.730 100%
  2022 5.277  
  ΔΙΑΦΟΡΑ 27,53  

Η μεγάλη διαφορά που δημιούργησε η Honda τον Ιανουάριο της δίνει το προβάδισμα και στο πρώτο δίμηνο, με συνολικές 1.845 ταξινομήσεις και 27,41%. Δεύτερη έρχεται η SYM με 1.576 ταξινομήσεις και 23,42%, και τρίτη η Piaggio με 716 και 10,64%. Στην τέταρτη θέση έχουμε την Yamaha με 681 ταξινομήσεις και 10,12% και πέμπτη έρχεται η Daytona με 636 ταξινομήσεις και 9,45%.

Κατόπιν θα περάσουμε στην κατάταξη των εταιρειών ανά κατηγορία οχήματος (μοτοσυκλέτα, scooter, παπί και 3W/4W)

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ 2022 ΣΤΙΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΕΣ

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΑΝ-ΦΕΒ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 HONDA 424 31,09%
2 YAMAHA 229 16,79%
3 BMW 133 9,75%
4 DAYTONA 70 5,13%
5 CFMOTO 67 4,91%
6 VOGE 66 4,84%
7 KTM 51 3,74%
8 BENELLI 38 2,79%
9 ROYAL ENFIELD 33 2,42%
10 SUZUKI 30 2,20%
11 BETA 27 1,98%
12 SYM 27 1,98%
13 DUCATI 24 1,76%
14 TRIUMPH 19 1,39%
15 HUSQVARNA 17 1,25%
16 APRILIA 16 1,17%
17 BRIXTON 15 1,10%
18 MOTO GUZZI 12 0,88%
19 KEEWAY 9 0,66%
20 KAWASAKI 8 0,59%

Στις μοτοσυκλέτες η Honda είναι πρώτη στο Α' δίμηνο του 2023 με 424 ταξινομήσεις και ποσοστό 31,09%, δεύτερη είναι η Yamaha με 229 ταξινομήσεις και 16,79%. Στην τέταρτη θέση βρίσκουμε τη Daytona με 79 ταξινομήσεις και 5,13% και η πρώτη πεντάδα κλείνει με την CFMOTO με 67 ταξινομήσεις και 4,91%.

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ 2022 ΣΤΑ SCOOTER

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΑΝ-ΦΕΒ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 HONDA 1313 30,61%
2 SYM 1309 30,51%
3 PIAGGIO 716 16,69%
4 YAMAHA 320 7,46%
5 DAYTONA 168 3,92%
6 KYMCO 162 3,78%
7 VESPA 95 2,21%
8 APRILIA 56 1,31%
9 THRUST 30 0,70%
10 KEEWAY 20 0,47%

Στα scooter η μάχη για την κορυφή δίνεται και πάλι μεταξύ Honda & SYM, με τη Honda να παίρνει την πρωτιά με 1.313 ταξινομήσεις και ποσοστό αγοράς 30,61%. Δεύτερη η SYM με 1.309 ταξινομήσεις και 30,51% και τρίτη η Piaggio με 716 ταξινομήσεις και 16,69%. Στην τέταρτη θέση έχουμε τη Yamaha με 320 ταξινομήσεις και 7,46% και η πρώτη πεντάδα κλείνει με τη Daytona με 168 ταξινομήσεις και 3,92%.

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ 2022 ΣΤΑ ΠΑΠΙΑ

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΑΝ-ΦΕΒ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 DAYTONA 398 42,66%
2 SYM 240 25,72%
3 YAMAHA 132 14,15%
4 HONDA 108 11,58%
5 MALAGUTI 29 3,11%
6 GPX 18 1,93%
7 THRUST MOTOR 7 0,75%
8 CHONGQING YINXIANG 1 0,11%

Μόλις 8 εταιρείες σημείωσαν ταξινομήσεις παπιών στην ελληνική αγορά το 1ο δίμηνο του 23, με την Daytona να παίρνει την πρώτη θέση στο Α' δίμηνο του 23 με 398 ταξινομήσεις και 42,66%. Δεύτερη είναι η SYM με 240 ταξινομήσεις και 25,72%, ενώ συνολικά το γκρουπ της ΓΚΟΡΓΚΟΛΗΣ Α.Ε. καταλαμβάνει το 68% της αγοράς! Τρίτη εταιρεία στο διάστημα Ιανουάριος-Φεβρουάριος 2023 ήταν η Yamaha με 132 ταξινομήσεις και 14,15%. Στην τέταρτη θέση βρίσκεται η Honda με 108 ταξινομήσεις και 11,58%, ενώ η πρώτη πεντάδα κλείνει με την Malaguti με 29 ταξινομήσεις και 3,11%.

ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ 2022 ΣΤΑ 3W/4W

ΘΕΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΑΝ-ΦΕΒ ΠΟΣΟΣΤΟ
1 CFMOTO 81 56,64%
2 JIAYUAN 16 11,19%
3 POLARIS 13 9,09%
4 KYMCO 8 5,59%
5 SEGWAY 5 3,50%
6 LOJO 4 2,80%
  NINGBO CENTURY 4 2,80%
  ZHIDOU 4 2,80%
7 JIANGSU LINZHISHANYANG 3 2,10%
8 BASHAN,AMGROUP 1 0,70%
  E TUK FACTORY 1 0,70%
  LINGZHIDA 1 0,70%
  SILENCE 1 0,70%
  TODAY SUNSHINE 1 0,70%

Λάβετε υπόψη σας πως πέρα από τα ATV & SSV, στα 3W/4W εντάσσονται και τα Micro-Car όσο και τα Buggy. Αυστηρά σε ATV / SSV, πρώτη εταιρεία για το Α' δίμηνο 2023 ήταν η CFMOTO με 81 ταξινομήσεις και 56,64%, και δεύτερη η Polaris με 13%, με την MUVUS να κατέχει σχεδόν το 70% της αγοράς. Τρίτη έρχεται η KYMCO με 8 ταξινομήσεις και 5,59% και τέταρτη η Segway με 5 ταξινομήσεις και 3,50%.

 

Scootsmart 2: Στην Ελλάδα το πιο προηγμένο ελαστικό της Dunlop για σκούτερ

Υψηλότερη αντοχή, άνεση και πρόσφυση έναντι του προηγούμενου - Για ζάντες από 10 έως 16 ιντσών
Dunlop Scootsmart 2 - Διαθέσιμο στην Ελλάδα scooter ελαστικό 2026
Από τον

Θοδωρή Ξύδη

23/6/2026

Η δεύτερη γενιά του ελαστικού της Dunlop είναι ήδη διαθέσιμη στην ελληνική αγορά με σαφείς βελτιώσεις στην αντοχή, τη συμπεριφορά του σκούτερ και το κράτημα έναντι της πρώτης.

Τα Dunlop Scootsmart 2 ήρθαν στην Ελλάδα σε πολύ ανταγωνιστικές τιμές σε σχέση με τις επώνυμες επιλογές που έχουν στη διάθεσή τους οι αναβάτες σκούτερ και είναι μια επιλογή γενικής χρήσης για τους αναβάτες που χρησιμοποιούν όλον τον χρόνο το σκούτερ τους, η οποία ενσωματώνει ωστόσο τεχνολογίες που έρχονται απευθείας από τα σπορ ελαστικά μοτοσυκλετών της Dunlop.

Τα Scootsmart 2 έχουν εντελώς διαφορετική χάραξη, σύσταση γόμας αλλά και σκελετό σε σχέση με την πρώτη γενιά, και έχουν ενσωματώσει στη σχεδίαση και την εξέλιξή τους όλη την εμπειρία και την τεχνογνωσία που ανέπτυξε η Dunlop την τελευταία 10ετία στα ελαστικά της, ενώ στην εξέλιξή τους συμπεριλήφθηκε και το feedback που πήρε η εταιρεία από τους αναβάτες που χρησιμοποίησαν την πρώτη γενιά.

Ένα από τα βασικά στοιχεία της νέας σειράς είναι η κατασκευή του σκελετού. Η Dunlop έχει δουλέψει ώστε να προσφέρει ουδέτερη και προβλέψιμη συμπεριφορά, προσφέροντας ανάλαφρη αίσθηση κατά την αλλαγή κατεύθυνσης και περισσότερη πρόσφυση και στα δύο άκρα υπό κλίση, σταθερότητα στην ευθεία και μικρότερες αποστάσεις φρεναρίσματος. 

Dunlop Scootsmart 2

Για την κατασκευή του νέου σκελετού έχει χρησιμοποιηθεί κυρίως πολυεστέρας αντί νάιλον -προηγούμενη γενιά- με τον σκελετό να έχει ειδική δομή στους ώμους του ελαστικού κάνοντας τους πιο εύκαμπτους χωρίς όμως να θυσιάζεται ο έλεγχος και η αίσθηση του αναβάτη. Το κέρδος που προκύπτει είναι το υψηλότερο επίπεδο άνεσης λόγω της αποτελεσματικότερης απορρόφησης των ανωμαλιών και αυτό βοηθά επίσης στην αύξηση της πρόσφυσης -και υπό κλίση- αλλά και στις μικρότερες αποστάσεις φρεναρίσματος.

Προς αυτή την κατεύθυνση κινείται και η σχεδίαση της κορόνας του εμπρός και του πίσω ελαστικού. Συγκεκριμένα και σε σχέση με την προηγούμενη γενιά η κορόνα του πίσω ελαστικού παρουσιάζει μικρότερη καμπυλότητα, ενώ η καμπυλότητα του εμπρός ελαστικού είναι μεγαλύτερη και η σχεδίαση στα άκρα προσφέρει περισσότερο εκμεταλλεύσιμο πλάτος υπό κλίση.

Τα Scootsmart 2 έχουν σχεδιαστεί επίσης για να ζεσταίνονται ταχύτερα και να προσφέρουν έτσι πιο σύντομα πρόσφυση και σε χαμηλές θερμοκρασίες οδοστρώματος και περιβάλλοντος. Η Dunlop αναφέρει επίσης ότι το κράτημα έχει βελτιωθεί σε στεγνό και βρεγμένο δρόμο λόγω της νέας χάραξης και του σχήματος της κορόνας. Εξαιρετικά σημαντικό ρόλο παίζει σε αυτό η σύσταση της νέας γόμας με πυρίτιο όπου έχουν χρησιμοποιηθεί μικροσκοπικά σωματίδια διοξειδίου του πυριτίου ως το κύριο υλικό για την πλήρωση (filler) του πέλματος αντικαθιστώντας την παραδοσιακή αιθάλη (carbon black) της προηγούμενης γενιάς.

​    ​

Παράλληλα, η νέα χάραξη του ελαστικού απομακρύνει πιο αποτελεσματικά το νερό ώστε να βελτιώσει την επαφή του τροχού με τον δρόμο, άρα και την πρόσφυση, ενώ τα αυλάκια έχουν τοποθετηθεί με τέτοιο τρόπο ώστε το πέλμα να αντιστέκεται στη φθορά. Έναντι της προηγούμενης γενιάς η απόσταση κατά το φρενάρισμα σε βρεγμένο οδόστρωμα έχει μικρύνει κατά 10% σύμφωνα με τις μετρήσεις της Dunlop, ενώ κατά 20% έχει αυξηθεί η διάρκεια ζωής των ελαστικών.

Με τη διαφορά που χωρίζει την εξέλιξη της πρώτης με τη δεύτερη γενιά να ξεπερνά τη 10ετία, τα Scootsmart 2 έχουν βελτιωθεί συνολικά έναντι των ελαστικών που αντικαθιστούν στην γκάμα της Dunlop σε όλους τους σημαντικούς τομείς: την άνεση κατά την οδήγηση, την απόδοση σε βρεγμένο και στεγνό οδόστρωμα και την συνεισφορά τους στην οδηγησιμότητα και την ευελιξία. Η Dunlop αναφέρει επίσης ότι σημαντικά είναι τα οφέλη που προκύπτουν και στον τομέα της χιλιομετρικής απόδοσης και εδώ είναι που έχει επιτευχθεί και η μεγαλύτερη πρόοδος από όλους τους υπόλοιπους τομείς ελέω του πυριτίου που χρησιμοποιήθηκε στο πέλμα.

Την πρώτη γενιά Scootsmart είχαμε την ευκαιρία να τη δοκιμάσουμε από πρώτο χέρι τοποθετώντας ένα ζευγάρι σε σκούτερ που χρησιμοποιούν οι συνάδερφοι στις πωλήσεις και τη διεκπεραίωση του ΜΟΤΟ. Το ίδιο θα γίνει και με τη δεύτερη γενιά ενός ελαστικού που είναι πολύ σημαντική επιλογή για τον αναβάτη σκούτερ κρίνοντας και από τη συνολική απόδοση της πρώτης γενιάς. Μείνετε συντονισμένοι.

Το Dunlop Scoosmart είναι διαθέσιμο για ζάντες από 10 έως 16 ιντσών καλύπτοντας το 84% των μοντέλων (από μικρού κυβισμού έως maxi σκούτερ) και έως το τέλος του 2026 θα είναι διαθέσιμες στην ελληνική αγορά και οι 75 διαστάσεις του ελαστικού.

Περισσότερες πληροφορίες για το πού μπορείτε να προμηθευτείτε τα Scootsmart 2 στο εκτεταμένο δίκτυο των εμπόρων της Dunlop πανελλαδικά.