Triumph - Το τελικό test της Motocross μοτοσυκλέτας της λίγο πριν παρουσιαστεί και επίσημα - Video
Θεαματικό teaser στο οποίο τη μοτοσυκλέτα οδηγούν οι Ricky Carmichael και Evan Ferry
Από το
motomag
6/9/2023
Ο Ricky Carmichael και ο Evan Ferry στο νέο βίντεο της σειράς “Vision to Reality” παρουσιάζουν το τελικό test της motocross μοτοσυκλέτας των 250 κυβικών εκατοστών της βρετανικής εταιρείας.
Στις αρχές Αυγούστου η Triumph είχε αποκαλύψει το πλαίσιο των νέων MX μοτοσυκλετών της, ενώ προς τα τέλη Αυγούστου προχώρησε σε περισσότερες λεπτομέρειες για τον κινητήρα των 250 κυβικών εκατοστών. Η Triumph συνεχίζει να μας "ταϊζει" σταδιακά πληροφορίες για την πορεία της εξέλιξης του συγκεκριμένου motocross μοντέλου καθώς πρόσθεσε ακόμη ένα βίντεο στη σειρά ντοκιμαντέρ “Vision to Reality”. Στο συγκεκριμένο βίντεο που έδωσε στη δημοσιότητα η βρετανική εταιρεία, οι Ricky Carmichael και Evan Ferry πραγματοποιούν το τελικό test της motocross μοτοσυκλέτας των 250 κυβικών εκατοστών.
Στο βίντεο ο GOAT του MX, Ricky Carmichael, ο οποίος έχει συμβάλει τα μέγιστα στην εξέλιξη του νέου mx μοντέλου -να μην ξεχνάμε πως στην εξέλιξη έχουν λάβει μέρος και οι Bobby Hewitt, Dave Arnold, Ivan Tedesco και ο Stephen "Scuba" Westfall- συνομιλεί με τον αναβάτη motocross Evan Ferry, μεταφέροντας μας τις εντυπώσεις του για το νέο μοντέλο.
Και οι δύο αναβάτες δηλώνουν ενθουσιασμένοι από το πλαίσιο του νέου μοντέλου ενώ και η αίσθηση που τους δίνει το MX μοντέλο των 250 κ. εκ. σύμφωνα με τα λεγόμενα τους είναι εξαιρετική, καθώς αλλάζει εύκολα κατεύθυνση ενώ είναι ταυτόχρονα πολύ σταθερό.
Μετά το βίντεο του τελικού test του νέου MX μοντέλου της Triumph, μένει τώρα η επίσημη παρουσίαση του η οποία από ότι φανταζόμαστε δεν θα αργήσει.
Το νέο Peugeot Django έρχεται σε τρεις εκδόσεις Active, Allure και Sport, συνδυάζοντας τη γαλλική φινέτσα με την πρακτικότητα και την ευελιξία την οποία συναντάμε σε ένα scooter 125 κυβικών.
Η αερόψυκτη έκδοση του Django με την ονομασία Active χρησιμοποιεί τον αερόψυκτο μονοκύλινδρο κινητήρα Easymotion® 125 κ.εκ. που αποδίδει 10,6 ίππους στις 7.000 σ.α.λ. και 0,9 κιλά ροπής στις 5.500 σ.α.λ.. Σχεδιαστικά το scooter της Peugeot είναι μοντέρνο, με τα LED φωτιστικά σώματα τόσο εμπρός όσο και πίσω να χαρίζουν πόντους στη σύγχρονη εμφάνιση.
Tο σύστημα πέδησης διαθέτει ABS, ενώ όλες οι απαραίτητες πληροφορίες του scooter είναι διαθέσιμες στον αναβάτη μέσω μίας οθόνης LCD. Η φόρτιση του smartphone γίνεται με ευκολία μέσω μιας USB πρίζας, ενώ ο χώρος κάτω από τη σέλα μπορεί να αποθηκεύσει ένα κράνος τύπου jet. Το επίπεδο πάτωμα και ένας πρακτικός γάντζος επιτρέπουν επίσης τη μεταφορά μεγάλων χειραποσκευών.
Όσον αφορά την έκδοση Allure, αυτή εξοπλίζεται με έναν υγρόψυκτο κινητήρα που αποδίδει 12,9 ίππους στις 8.500 σ.α.λ., με τη ροπή να φτάνει τα 1,2 κιλά. Στη συγκεκριμένη έκδοση ο αναβάτης έχει στη διάθεση του για την εκκίνηση σύστημα smart key, ενώ ο εξοπλισμός του scooter περιλαμβάνει οθόνη TFT με δυνατότητα συνδεσιμότητας, μικρή φιμέ ζελατίνα και USB θύρα φόρτισης. Στο σύστημα πέδησης και εδώ συναντάμε ABS. Τρεις είναι οι χρωματισμοί της έκδοσης Allure, Rocky Blue, Ink Black, Cherry Red με την τιμή της να είναι στα 4.150 ευρώ.
Στην έκδοση Django Sport τα τεχνικά χαρακτηριστικά είναι όμοια με την έκδοση Allure ωστόσο σε αυτό βρίσκουμε πιο sportive γραμμές και δύο χρωματισμούς τους Satin Flash Silver και Pulsar Orange. Η τιμή της συγκεκριμένης έκδοσης είναι στα 4.250 ευρώ ενώ περισσότερες πληροφορίες για το μοντέλο μπορείτε να βρείτε ΕΔΩ.
Οι τρεις εκδόσεις του Django θα είναι διαθέσιμες από τον Αύγουστο.