EICMA: BENDA Capra 700 - Η πρώτη adventure μοτοσυκλέτα της εταιρείας με V2 κινητήρα 73,4 ίππων

Ντεμπούτο στην κατηγορία με νέο μοντέλο 691,6 κυβικών, τροχούς 21 και 18 ιντσών και βάρος 220 κιλών
BENDA Capra 700
Από τον

Φίλιππο Σταυριδόπουλο

3/11/2026

Η BENDA παρουσίασε στην EICMA 2026 την Capra 700, την πρώτη adventure μοτοσυκλέτα της, διευρύνοντας τη γκάμα της με μια επιλογή που βασίζεται σε έναν υγρόψυκτο V2 κινητήρα 73,4 ίππων.

Η Capra 700 αποτελεί την πρώτη εισαγωγή της BENDA στην κατηγορία των adventure μοτοσυκλετών. Το νέο μοντέλο εξελίχθηκε με προσανατολισμό την ευρωπαϊκή αγορά και συνδυάζει έναν V2 κινητήρα 691,6 κυβικών εκατοστών με ατσάλινο χωροδικτύωμα, αλουμινένιο ψαλίδι και τροχούς 21 ιντσών εμπρός και 18 ιντσών πίσω.

Ο σχεδιασμός της έχει συμπαγείς αναλογίες, ψηλά τοποθετημένη διπλή εξάτμιση και ενσωματωμένα προβολάκια με τα προστατευτικά κάγκελα να αποτελούν μέρος του στάνταρ εξοπλισμού, ενώ πάνω στο ρεζερβουάρ υπάρχουν σημεία πρόσδεσης για τη μεταφορά εξοπλισμού.

BENDA Capra 700

V2 κινητήρας 73,4 ίππων

Ο κινητήρας είναι υγρόψυκτος, τετράχρονος V2 με περιεχόμενη γωνία 65 μοιρών, χωρητικότητα 691,66 κυβικών εκατοστών και διαστάσεις υπερτετράγωνη γεωμετρία κυλίνδρων (80 x 68,8 mm). Αποδίδει 73,4 ίππους στις 9.000 στροφές και 6,9 κιλά ροπής στις 6.500 στροφές με την σχέση συμπίεσης να είναι 11,5:1. Διαθέτει ride-by-wire γκάζι και υγρό πολύδισκο συμπλέκτη με μονόδρομη λειτουργία με την ισχύ να μεταφέρεται στον πίσω τροχό μέσω μηχανικού κιβωτίου έξι σχέσεων και αλυσίδας για την τελική μετάδοση.

BENDA Capra 700

Αναρτήσεις με μεγάλες διαδρομές

Το πλαίσιο είναι ατσάλινο σωληνωτό, ενώ το ψαλίδι κατασκευάζεται από αλουμίνιο. Μπροστά υπάρχει ανεστραμμένο πιρούνι με ρυθμίσεις απόσβεσης συμπίεσης και επαναφοράς και διαδρομή 230 mm. Πίσω χρησιμοποιείται μονό αμορτισέρ με μοχλικό και ξεχωριστό δοχείο αζώτου, με διαδρομή τροχού 220 mm και δυνατότητα ρυθμίσεων απόσβεσης συμπίεσης και επαναφοράς.

BENDA Capra 700

Οι τροχοί έχουν διάμετρο 21 ιντσών εμπρός και 18 ιντσών πίσω, με ελαστικά διαστάσεων 90/90-21 και 150/70-18 αντίστοιχα. Στο σύστημα πέδησης συναντάμε μονό δίσκο εμπρός με ακτινική δαγκάνα τεσσάρων εμβόλων και μονό δίσκο πίσω με δαγκάνα μονού εμβόλου, ενώ προφανώς υπάρχει και το απαραίτητο σύστημα ABS δύο καναλιών.

220 κιλά με ύψος σέλας 850 mm

Οι διαστάσεις της Capra 700 είναι 2.306 x 1.050 x 1.397 mm, με μεταξόνιο 1.599 mm. Το ύψος της σέλας φτάνει τα 850 mm, ενώ το βάρος ανακοινώνεται στα 220 κιλά, με γεμάτο το ρεζερβουάρ καυσίμου, χωρητικότητας 18 λίτρων.

BENDA Capra 700

Στον εξοπλισμό περιλαμβάνονται έγχρωμη κάθετη οβάλ οθόνη TFT, ride-by-wire, traction control, δικάναλο ABS και θύρα USB-A για φόρτιση συσκευών.

Η BENDA δεν έχει ανακοινώσει ακόμη τιμή ή ημερομηνία διάθεσης της Capra 700, με περισσότερες πληροφορίες για το νέο μοντέλο να αναμένονται το επόμενο διάστημα.

Τεχνικά χαρακτηριστικά - BENDA Capra 700

Κινητήρας

V2 65°, τετράχρονος, υγρόψυκτος

Κυβισμός

691,66 cc

Διάμετρος x διαδρομή

80 x 68,8 mm

Σχέση συμπίεσης

11,5:1

Μέγιστη ισχύς

73,4 hp / 9.000 rpm

Μέγιστη ροπή

6,9 kgfm / 6.500 rpm

Κιβώτιο

6 σχέσεων

Συμπλέκτης

Υγρός πολύδισκος, μονόδρομος

Τελική μετάδοση

Αλυσίδα

Πλαίσιο

Ατσάλινο σωληνωτό

Ψαλίδι

Αλουμινίου

Εμπρός ανάρτηση

Ανεστραμμένο πιρούνι, με ρύθμιση απόσβεσης συμπίεσης και επαναφοράς, διαδρομή 230 mm

Πίσω ανάρτηση

Μονό αμορτισέρ με μοχλικό, με ρύθμιση απόσβεσης συμπίεσης και επαναφοράς

Διαδρομή πίσω τροχού

220 mm

Εμπρός ελαστικό

90/90-21

Πίσω ελαστικό

150/70-18

Εμπρός φρένο

Μονός δίσκος με ακτινική δαγκάνα 4 εμβόλων

Πίσω φρένο

Μονός δίσκος, με δαγκάνα 1 εμβόλου

ABS

Δύο καναλιών

Μήκος x πλάτος x ύψος

2.306 x 1.050 x 1.397 mm

Μεταξόνιο

1.599 mm

Ύψος σέλας

850 mm

Βάρος

220 kg

Ρεζερβουάρ

18 λίτρα

Όργανα

Έγχρωμη οθόνη TFT

Εξοπλισμός

Traction control, ride-by-wire, USB-A

 

EICMA: Morbidelli T802X, XR και Rally 2027 – Μπαίνει φορτσάτη στα μεσαία Adventure με τρεις εκδόσεις

Με 93 ίππους, ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και πλούσιο εξοπλισμό
T802
Από τον

Παύλο Καρατζά

3/11/2026

Η Morbidelli διευρύνει τη γκάμα της στην κατηγορία των Adventure με τη νέα σειρά T802, που θα σταθεί ανάμεσα στις T502X και T1002X και ουσιαστικά θα είναι ο εκπρόσωπος της εταιρείας στα μεσαία κυβικά.

Μάλιστα η συγκεκριμένη Adventure θα είναι διαθέσιμη σε τρεις εκδόσεις, τη T802X, προσανατολισμένη περισσότερο στον δρόμο, την T802XR Rally που εστιάζει σε απαιτητική χρήση off-road και την T802XR που αποτελεί την ενδιάμεση επιλογή.

Ο κινητήρας εννοείται πως είναι κοινός και για τις τρεις εκδόσεις και πιθανότατα πρόκειται για τον δικύλινδρο κινητήρα που φέρουν KTM - CFMOTO – KOVE και αποδίδει 93 ίππους στις 9.000 στροφές και 8,16 kg.m ροπής στις 7.500 στροφές.

Morbidelli

Όλες οι εκδόσεις φέρουν ανεστραμμένο ρυθμιζόμενο πιρούνι της KYB 48 χιλιοστών και πίσω μονό ρυθμιζόμενο αμορτισέρ. Αυτό που αλλάζει είναι η διαδρομή του πιρουνιού, που στις εκδόσεις X και XR είναι 210 χιλιοστά, ενώ στην Rally είναι 230.

Η διαχείριση του γκαζιού είναι ηλεκτρική, με τις μοτοσυκλέτες να διαθέτουν Traction Control, Cornering ABS, Cruise Control, TPMS, οθόνη TFT 7 ιντσών με συνδεσιμότητα και λειτουργία mirroring, θύρες USB, quickshifter, θερμαινόμενα γκριπ και θερμαινόμενη σέλα.

Η T802X διαθέτει τροχούς 19-17, σε αντίθεση με τις άλλες δύο εκδόσεις που έρχονται με 21-18 και ψηλό φτερό. Στο σύστημα πέδησης, η T802X φέρει δύο δίσκους 298 χιλιοστών με τετραπίστονες δαγκάνες μπροστά, με τις άλλες δύο εκδόσεις να διαθέτουν δίσκους 320 χιλιοστών.

Η έκδοση T802X ζυγίζει 189 κιλά χωρίς υγρά, με την T802XR Rally να ζυγίζει 187 κιλά και την T802XR 186 κιλά, ενώ το μεταξόνιο είναι στα 1.520, 1.530 και 1.524 χιλιοστά αντίστοιχα.

Οι τιμές και η διαθεσιμότητα των τριών εκδόσεων δεν έχουν ακόμη καθοριστεί και αναμένουμε σύντομα νεότερα.